Maabot ang Istanbul Airport sa 30 minuto sa metro

Maabtan ang Istanbul Airport sa 30 minuto sa metro
Maabtan ang Istanbul Airport sa 30 minuto sa metro

Kağıthane-Gayrettepe Havalimanı Metro Hattı’nda, Kağıthane-İstanbul Havalimanı arasını 2021 Nisan sonu itibarıyla, Gayrettepe tarafını da önümüzdeki yıl açılması planlıyor.

 İstanbul’da 324 Kilometre Metro Ağı Olacak


İstanbul’da an itibarıyla 37,5 kilometre uzunluğundaki Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metrosu’nun da dahil olduğu 91 kilometre uzunluğunda metro hattı yapımı devam ediyor.  İstanbul’un faal raylı sistem ağı şu anda 233 kilometre. Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı hattı 37,5 kilometre. Bu hattın devamı olan Havalimanı-Halkalı 32 kilometros taliwala.

Plano nga buksan ang agianan taliwala sa Kağıthane ug Istanbul Airport sa katapusan sa Abril 2021 ug sa bahin sa Gayrettepe sa sulud sa sunod nga tuig. Airport, nga mao ang pagpadayon sa kini nga linya,Halkalı arası da 2022 yılı içinde faaliyete girecek. Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı hattında 4 bin 500 kişilik dev bir kadro ile çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yapımı devam eden projeler bittiğinde İstanbul’da 324 kilometreye ulaşacak bir metro ağı olacak.

Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro İnşaatında Yüzde 75 İlerleme Sağlandı”

9 porsyento nga pag-uswag ang nakab-ot sa pagtukod sa 75 nga mga istasyon sa sulud sa kasangkaran sa linya sa Gayrettepe-Kağıthane-Istanbul Airport Metro.

“Ray altı beton ve panel prekast imalatları, ray serimi ve elektromekanik imalatları çalışmaları sürüyor. Yapımı devam eden ray serimi ve diğer üst yapı işlerinde büyük ilerleme kaydederek toplamda projenin fiziki ilerlemesi yüzde 75 seviyesinde. Gayrettepe-Havalimanı Metrosu birçok açıdan en’lerin ve rekor’ların projesi olacak. Projenin bir an önce tamamlanması amacıyla, ülkemizde ilk defa 10 adet kazı makinesi bu metro projesinde kullanıldı.

Türkiye’nin en hızlı kazılan metro projesi olarak tarihe geçmiştir. Yine Türkiye’nin en hızlı metro araçları da bu hatta kullanılacak. Aralık ayına kadar 4 araç 10 set olarak testlere başlayacak. Ülkemizdeki mevcut metroların hız limiti azami 80 kilometredir ancak Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro hattı ise saatte 120 km hız yapacak şekilde projelendirildi.

Ang Domestic Signal Magamit Alang sa Una nga Oras

Sama sa pagtukod sa linya sa metro, gihatag ang prayoridad sa paggamit sa mga domestic ug nasudnon nga pasilidad sa pagtukod sa mga set sa tren. Ang paghimo sa 136 ka mga salakyanan nga himuon sulod sa sakup sa proyekto adunay 60 porsyento nga kinahanglan nga localization.

Söz konusu hat yine Türkiye’de bir ilk olarak yerli ve milli metro sinyalizasyon sistemleri kullanılarak işletmeye açılacak, ASELSAN’la iş birliği yapılarak ilk defa yerli sinyal kullanılacak.

Proje kapsamında, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı kesiminin de 2021 yılı son çeyreğinde hizmete açılması planlanlanıyor.   Metro hattı tamamlandığında her gün 600 bin İstanbulluya, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı arasını 30 dakika gibi kısa bir sürede kat etme imkanı sunacak. Metro hattı, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüp ve Arnavutköy ilçelerinin sınırlarından geçerken, şehir içi kara yolu trafik yükünü de önemli oranda azaltmış olacak.

 


sohbet

Feza.Net

Mahimo nga una nga mokomentaryo

comments